Nowa wersja Comarch WMS 2019.5 już dostępna

Z przyjemnością informujemy o udostępnieniu Comarch WMS 2019.5. W najnowszej wersji systemu wprowadziliśmy nowe usprawnienia mające na celu przyspieszenie realizacji procesów magazynowych, rozwinęliśmy obszar związany z konfiguracją spedycji oraz wprowadziliśmy integrację aplikacji z nowym przewoźnikiem.

Informacje o rezerwacji na zasobach widoczne z poziomu Comarch WMS Zarządzanie

Do najważniejszych nowości można zaliczyć wprowadzenie możliwości przydzielenia pozycji z dokumentu ZZ na powiązane z nim dokumenty ZS. Dzięki temu procesowi pracownik magazynu przyjmując towary dokumentem AWD otrzymuje czytelną informację, jakimi dokumentami ZWM powinny zostać wydane. Proces pozwala również na podział towarów bezpośrednio podczas przyjęcia na jednostki logistyczne, którymi towar zostanie wydany.

Seryjna realizacja pozycji na wydaniu w Comarch WMS Magazynier

Kolejnym elementem konfiguracyjnym, przyspieszającym realizację procesów w magazynie jest rozwój seryjnego skanowania. W najnowszej wersji aplikacji seryjne skanowanie pozycji i przypisanie do miejsca lub jednostki logistycznej możliwe jest podczas realizacji procesów przesunięcia i procesów wydania.

Integracja z przewoźnikami

W najnowszej wersji aplikacji wprowadziliśmy także obsługę integracji z nowymi przewoźnikiem: Kurierem Inpost, Paczkomatami Inpost, Kurierem Allegro z InPost i Paczkomatami Allegro z Inpost.

Comarch WMS w wersji 2019.5 został wyposażony również w nowe elementy konfiguracyjne dla spedycji. Wprowadzono m.in. możliwość konfiguracji kilku szablonów spedycji dla jednego sposobu spedycji, możliwość określenia sposobu pakowania, wartości ubezpieczenia, parametrów doręczenia dla wybranego szablonu spedycji oraz generowanie wydruków protokołów odbioru paczki przez kuriera i drukowanie ich z listy zrealizowanych dyspozycji w Comarch WMS Zarządzanie.

 

Usługi dodatkowe dla kuriera InPost dostępne w ustawieniach Comarch WMS Zarządzanie
  • powiadomienia e-mail,
  • deklaracja wartości przesyłki z możliwością automatycznego pobierania wartości z systemu ERP,
  • pobrania należności przy doręczeniu,
  • potwierdzenie doręczenia,
  • powiadomienia SMS.

Comarch WMS 2019.5 współpracuje z najnowszymi wersjami systemów Comarch ERP:
• Comarch ERP Altum 2019.0
• Comarch ERP XL 2019.2

Comarch WMS 2019.5 można pobrać m.in. przy pomocy aplikacji Comarch ERP Auto Update z serwera update.comarch.com.

Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami wprowadzonymi
do aplikacji i instalacji ich najnowszych wersji.